| ana090182 a întrebat:

Hey TPU.
Am o intrebare,o prietena vrea sa-si cumpere un cavalier king charles spaniel,dar problema e ca nu stie daca-i cade parul sau nu.
Pe un site zice ca nu-i cade,pe altul ca-i cade,pe celalalt ca nu-i cade prea mult.
Var rog,daca stiti daca le cade sau nu, raspundeti-mi.
DAU FUNDA!

12 răspunsuri:
| NoFeelings a răspuns:

Buna.
În perioada de năpârlire de case parul, cred că îți dai seama. De asemenea, în viața de zi cu zi sa spun așa, dacă îi oferă o prietena pe zi, poate sta liniștită că nu mai are probleme. De asemenea. O alta soluție, dar tot acompaniata de epriat, e să îi tunda blana(nu foarte scurt. Dar astfel există și încălcarea blănii)

| ana090182 explică (pentru NoFeelings):

Multumesc!
Mai astept niste raspunsuri, sa vad ce zic unii, daca nu mai comenteaza nimeni, iti dau FUNDA

| NoFeelings a răspuns (pentru ana090182):

Mulțumesc frumos.
Tu tu.ai luat câine?

| ana090182 explică (pentru NoFeelings):

Da,am..am adoptat unul..ca sa fac un suflet fericit happy
Urmeaza sa-mi iau unul...parintii mei vor sa imi faca un cadou...un cavalier king charles

| NoFeelings a răspuns (pentru ana090182):

Ce doi doi caini? O responsabilitate enorma...

| ana090182 explică (pentru NoFeelings):

Pai pot avea grija de ei!

| NoFeelings a răspuns (pentru ana090182):

Ok. Voiam doar sa te avertizez. Eu la munte am trei câini, și toți deodată, înseamnă, totuși, ceva, mai ales în apartament

| Ada78 a răspuns:

Rasa completa este Cavalier king charles spaniel? Voi intreba eu un specialist in caini daca vrei sa fi sigura. Te pot ajuta si cu alte intrebari.

| ana090182 explică (pentru Ada78):

Da vreau.
Vreau sa stiu si daca ii cade parul...sau doar atunci ii cade cand il periez

| Ada78 a răspuns:

Daca vrei intreb eu un specialist in caini.Dar doar daca vrei.

| Ada78 a răspuns:

Doctorul veterinar a spus ca de regula nu ii cade, doar daca are probleme.Scuze ca a durat atat.

| ana090182 explică (pentru Ada78):

Multumesc,nu e nimic