| Valentin190900 a întrebat:

Am si eu o catelusa mica, pechinez cu inca ceva, insa asta nu prea conteaza. Intrebarea mea este, cate vaccinuri mai trebuie sa ii se faca, pana cand o pot scoate afara? Are 2 vaccinuri facute. Ea a fost gasita pe strada, de catre cineva, si am adoptato. Medicul s-a uitat la ea, la dinti, si si-a dat seama cam ce varsta ar avea. A scris in carnet data nasterii : 15.08. 2013. Adica, avea 2 luni cand am dus-o la cabinet. Bun, are primul vaccin facut pe 13.11, al doilea 30.11, si al treilea va trebui sa il fac pe 14.12. Cate vaccinuri ii mai trebuie facute si cand pot iesi cu ea afara?
Dau FUNDA! Va rog, nu comentati aiurea! Doar daca aveti/ati avut catel si i-ati terminat schema de vaccinare.

3 răspunsuri:
| KyLerMzQ a răspuns:

Eu de cand am catel ( tot pechinez) L-am luat de la cineva la vreo luna nu i-am facut nici un vaccinlaughing

| trista12 a răspuns:

Buna,
Am si eu o minunatie de-aia. Am crescut-o de micuta. Sa stii ca eu i-am facut total maxim 4 vaccinuri. De scos afara am scos-o inca de la primul vaccin pentru ca o luam cu mine la servici ca sa nu stea singura acasa. Evita totusi contactul cu alte animale.

| Alexia2000 a răspuns:

Eu am Bichon iar veterinarul a spus ca poate lua contact cu ceilalti caini si poate fi scoasa pe afara doar dupa al treilea vaccin asa ca ar trebui sa mai astepti.