| meawmy a întrebat:

Hey tpu.am un ciobanesc mioritic de la unchiul meu si are 4 saptamani.ieri am observat ca merge greu cu picioarele din spate.am sunat la veterinar si azi cand a venit a zis ca poate trebuie sa ii fac vaccinul. cand am fost la farmacia veterinara a zis ca e o boala genetica la ciobanesti.mi-a dat miste pastile cu vitamine si calciu pentru 10 zile, iar imediat dupa sa ne ducem sa facem o radiografie daca tin la cainele meu. faza e ca ma tem ca nu se va vindeca.ce sa fac?

va rog din suflet sa ma ajutati

2 răspunsuri:
| Kenya a răspuns:

Gandeste pozitiv. Totul va fi bine. Vaccinurile sa fie la zi si pastilele la fel.

| Basthet a răspuns:

Bună! Trebuie să-i faci și vaccinurile, dar trebuie să-i dai și vitaminele și calciul, farmacistul are mare dreptate. Având doar patru săptămâni, are șanse foarte mari să se vindece, numai să te ții cu strictețe de tratament. Poate ar fi bine să mai consulți un alt medic veterinar.
Sănătate!