| Roxin_Alex_1989 a întrebat:

revin iar cu o intrebare:cum pot muta niste pesti dintr-un acvariu in altul fara sa moara.am mutat ieri 3 scalari si au murit si temperatura era la fel.

3 răspunsuri:
| PaulCCraciun a răspuns:

Ii poti prinde intr-o punga de plastic ( aici se intelege ca in punga va ramane si ceva apa, ca sa nu avem discutii ), iar cand ii pui in celalalt acvariu, nu le dai drumu brusc, introduci punga in acvariu si incet ii lasi sa iasa.

| beckham1 a răspuns:

Cu o plasuta anume este de recomandat sau cu palmele daca nu iti este sila. Mutarea trebuie sa se faca imediat!

| xxGeorgexxx a răspuns:

Sall. Si eu am pesti. Nu schimba toata apa cand le-o schimbi. Schimba jumatate apoi pai alta si mai scoti de vreo 2 ori asa pana apa va ramane curata.