| ramona_6306 a întrebat:

Hinghieri stiu ca faceti tot posibilul sa ii prindeti javrele, dar datile otrava....nu mai poti circula prin zona.era sa fiu muscata de o haita de caini acum 10 min

5 răspunsuri:
| Felys a răspuns:

Noi oamenii,comunicatea suntem de vina pentru cainii vagabonzi,avem in curte animale care se immultesc si ne este mila sa ii omoram cand sunt pui si ii abandonam in diverse locuri,asa s-a ajuns in situatia in care suntem acum sa fie o gramada de caini vagabonzi, binenteles ca si natura si-a facut partea ei, acei pui care au supravietuit s-au immultil la randul lor peste masura, si tot oamenii au contribuit dandu-le de mancare pe langa blocuri, deci suportam consecintele

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma copil copac.
Mereu in fiecare situatie ca asta punete in locul celuilalt.
Deci sa zicem ca mama ta a facut dragoste cu unu si s-a spart prezervativu si ai iesit tu.Si ea n-are timp si bani de tine asa ca te arunca pe strada.
Tie tiar conveni sa fi batut pentru ca da se intampla si in adaposturile de caini facute de Basescu. Tiar conveni sa nu iti dea nimeni de mancare? Tiar conveni sa fi scuipat, batut, flamand?
Sper sa patesti si tu asta copil de 12 ani oligofren care n-are minte si nu poate trai intr-o societate moderna in care oamenii pot convietui cu alte finte.
Faza cu adaposturile e cea mai mare prostie acolo de fapt e o macelarie unde toti cainii sunt loviti si chinuiti pana mor, e ca o macelarie, cainii traiesc in conditi mizerabile, si in cele mai bune cazuri sunt eutanasiati (moarte fara durere, instantanee)
Asta e Romania fratilor nimeni nu o s-o schimbe.
http://www.youtube.com/watch?v=X3ndnC5z7pI priviti cum are grija domnu' Basescu de caini, si ce adaposturi frumoase a facut.
E e mizerie de om Basescu asta, cat poate sa minta doar pentru niste voturi. Daca aveti oportunitatea sa scapati din tara asta de **** faceti-o pentru ca eu daca as putea acum as pleca.
Mergeti si voi la vot, nu va fie lene si votati oriunde nu scrie Basescu, ca frate pentru o Romanie mai buna ti-e lene sa te dai jos din pat? Asta e...
Ati vazut ca majoritatea voturilor erau contra lui Basescu, dar trebuiau sa depaseasca un anumit numar in total voturile. Asta e cea mai mare greseala ca-l votati pe nenorocitul asta ganditi-va si voi ce benefici va adus voua? NIMIC

| Sup3rN0va a răspuns:

Otrava meriti tuhappy sa vezi cum se chinuie un caine.
Ce sa-ti fac daca vezi ca is caini in fata de ce nu-i eviti?

| Adrry00 a răspuns:

Cum sa gandesti asa? Nu trebuie sa fie omorati, trebuie sa avem adaposturi mai mari.Aceasta este solutia, marirea adaposturilor, nu otravirea cainilor! Dar fara vointa ce se poate face? Ca sunt sigura ca daca cineva s-ar implica s-ar strange fonduri destule pentru adaposturi.

| Tudorash23 a răspuns:

Tu stii cum actioneaza otrava? Ea distruge in foarte mult timp organele animalului, printr-un foarte mare chin.In rest ai putina dreptate, ca nu facem treaba corecta cu cainii.