| Theodora292001 a întrebat:

I-am zis mamei sa ia de la magazin Royal Canin Junior ( pentru rase mici ) si mi.a luat niste boabe care par cam mari ca marime. Ea zice ca sunt de junior dar m-am uitat pe internet la imagini si am gasit o imagine care corespunde cu aspectul lor, nu sunt sigura ca astea sunt dar cam asa arata. Intrebarea e daca pot sa ii dau unuu bichon maltese de 2 luni jumătate aceste boabe pana ii cumpar altele, adica cele normale. Sau daca acestea sunt.

Răspuns Câştigător
| CrinaMadalina a răspuns:

Acelea sunt cele normale si cele pentru caini mai mari sunt la fel. Nu te ingrijora de marime, nu ea conteaza, ci...nu stiu cum sa zic..."ingredientele" si cantitatea lor, procentul lor intr-o bobita din aia. Cam la asta se refera la structura pe varste si talie. Eu am un chow-chow si inca de la 2 luni i-am dat si totul a fost bine. Fi atenta la tabelul de pe spate cu cantitatea de hrana pe care trebuie sa i-o dai! Sincer, si pe mine m-aingrijorat marimea, dar ai sa vezi (daca nu ai vazut deja) ca o sa ii placa. Sa-ti traiasca sanatos/oasa si fericit/a! Iti recomand zoofast pentru a cumpara mancarea. Mi se pare mai ieftina. Ajunge in cam o saptamana-doua.

3 răspunsuri:
| LaLaura a răspuns:

Buna.
Sunt mai mari pentru ca sunt pentru pui de talie medie, mare, cainele tau este de talie mica. Dar nu e nicio problema daca ii dai, sper sa le poata manca, dar daca poate sa le manace si ii plac, poti sa ii mai dai.
Nu conteaza marimea, ci calitatea si ingredientele mancarii. Mancarea pentru juniori este bogata in calciu si vitamina D3 pentru ca oasele sa se poata dezvolta corect.

| Theodora292001 explică:

Http://www.valupets.com/......21948.html

Acesta este link ul cu imaginea. Nh stiu daca astea sunt boabele dar asa arata ( varsate).

| SebastianAndrei30 a răspuns:

Daca ti se par prea mari incearca sa mai faramezi sa le faci in bucatele mai mici.