| fluturele a întrebat:

Imi puteti spune niste rase de pisici care raman mici?

Răspuns Câştigător
| LaLaura a răspuns:

Buna.
-Munchkin ( pisica pitica, ajunge la o greutate de 2, 2 si 4 kg in functie de sex- masculii fiind mai grei;
-Singapura ( greuatatea de 2, 5 kg, 3, 5 kg in functie de sex);
- Bambino este rasa fara blana (obtinuta prin incrucisarea raselor munchkin si sphynx);
- Genetta ( obtinuta din rasele munchkin si bengal);
- Skookum ( obtinuta prin incrucisarea unor exemplare de munchkin cu laperm ).
Aceste rase sunt destul de scumpe, eu te-as sfatui sa adopti una de pe strada, nu conteaza rasa pentru a te putea iubi neconditionat.

2 răspunsuri:
| frostxtq a răspuns:

Bichonii sunt draguti si nu sunt asa scumpi. Sau unul de buzunar happy

| LaLaura a răspuns (pentru frostxtq):

E rasa de caine, nu de pisica.