| anonim_4396 a întrebat:

In cartierul meu este un caine pe nume REX.
majoritatea cainilor au murit.(otraviti)
intr'o dimineata ew l'am gasit pe REX intr'o scara de bloc plin cu bale la guraa!
m-am dus repede la mama si i-a dat apa cu sare. A vomitat dar nu si revenit complet.
a doua zii nu putea deloc sa mearga crying tremura ff tare :O
eu cred ca cineva l-a otravit si i-a dat furadan :O ce este substanta aceea?
va rog ajutati-ma dar nu imi spuneti sa'l duc la veterinar va rog [-o

Răspuns Câştigător
| LarisaAndreea a răspuns:

Alt ceva nu poti face. Trebuie sa-l duci NEAPARAT la veterinar, altfel va murii. Si catelusa mea a mancat otrava de soareci si vomita (gen spuma verde/albastra) si nu mai avea chef de nimic
Am dus-o la vetreniar, si a bagat-o in perfuzii (am stat noi cu ea) si apoi ne-a spus ce sa-i dam sa manance si peste 2/3 zile si-a revenit (catelusa mea este pechinez si sta mai mult in casa)
Deci, acesta este sfatul meu sa mergi DE URGENTA la veterinar

10 răspunsuri:
| Onutzyk a răspuns:

@ Klawesome: Fraiere, daca nu iubesti animalele si esti un cocalar imputit, du-te fariere si ftte cu crve si lasa-ne p noi!

| wtfnoob a răspuns:

Bravo aluia care a otravit maidanezii.

"dar nu imi spuneti sa'l duc la veterinar va rog"

/facepalm.

| wtfnoob a răspuns:

@Twilight4ever Daca ii iubesti asa de tare pe maidanezi, de ce nu ii iei la tine acasa? De ce ii lasi sa misune pe strazi ca sa muste si sa latre oamenii? Kthxbai.

| loving3112 a răspuns:

Da-i lapte(laptele ajuta in situatii de astea), dar depinde...
Nu e alta solutie decat sa il duci la veterinar sad imi pare rau! Si eu sufar cand oamenii sunt rai cu animalele

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai mai bine pune-i praf de aulin in apa poate ii trece asa am avut si eu un caine si i-am pus praf de aulin in apa si i-a trecuthappy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Scz dar veterinarul e singura speranta. si eu iubesc cainii dar daca il iubesti asa tare ar trebui sal duci! sorry si mie imi este mila sad

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Prost ala care nu iubeste animalele (poponaru lu peste) om fara Dumnezeu ca asta esti u...call meucall meucall meu

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Klauwesome esti un porc!

| mary_1175 a răspuns:

Poate la otravit cineva

| Gabitza_4589 a răspuns:

Din cate stiu furadan a baut si Madalina Manole si a murit...asa ca poti sta linistita. daca era sa bea furadan acum nu mai exista Rex... poate alta substanta cum ar fi ecarisaj, otrava pentru sobolani.