| PufinaPufoasa a întrebat:

In urma cu 1 zi cainele meu a incetat din viata. Avea 2 anisori si 1 luna era rasa bichon maltez si insemna totul pentru mine! Il iubeam ca pe un fratior mai mic, era inima mea! Povestea a inceput cand am plecat la mare weekend ul asta si l.am lasat la bunici la tara(bunici mei iubesc foarte mult animalele) cand am venit eu am vrut sa ma duc sa il iau pe Pufuleț cu parintii mei, a doua zi mama m.a trezit pentru ca plangea in camera alaturara, nu a vrut sa mi zica. Dupa-amiaza cand am venit de la scoala tata mi-a spus ce s-a intamplat cu Pufy.Nu stiam cum sa reactionez aduca, Pufy a murit? Ce fac fara el? Parintii mi au spus ca s-a culcat si dimineata cand l.a luat bunicul meu in brate s-a uitat cu jale la el si a inchis ochii. Apoi bunicilor li s-a facut rau si au plans ca niste copii.Si acum mai plang,eu cel putin nu pot sa ma opresc pentru ca orice obiect imi aduce aminte de el(cum statea ca un mielusel pe calorifer si se uita la geam; cum iarna mama îi deschidea usa si venea sa mi ia căciula,băița, muscaturile lui, tot! Cum as putea sa fac ceva sa nu mai plang si sa nu ma mai amagesc atat? Apropo mi am cumparat un alt catelus doar ca mai mic aceeasi rasa dar nu îl poate înlocui pe Pufy! Ce as putea face?

Răspuns Câştigător
| sorinake a răspuns:

Nimic.
E normal sa plangi. Te-ai atasat de Pufy. In timp dorul se va estompa si nu vei mai plange. Dar nu il vei uita. Si nici nu trebuie uitat. Amintirile frumoase trebuie inmagazinate bine.

Acum, concentreaza-ti atentia si iubirea spre catelul care il ai.
Sa il educi si sa-l iubesti macar atat cat l-ai iubit pe Pufy.

| PufinaPufoasa explică (pentru sorinake):

Mulțumesc mult!

| sorinake a răspuns (pentru PufinaPufoasa):

Nu ai pentru ce.

Capul sus!

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

O sa-ti treaca cu timpul. Si mie mi-a murit de curand pisica. Incerc sa nu ma gandesc deloc la ea.