| anonim_4396 a întrebat:

In urma cu 2 saptamani am cumparat un nou perus femelei deoarece partenerul i-a murit. Ea il mai musca, dar nu mereu, iar acum ea este in călduri si el doar sta si se uita.
Ce as putea sa fac ca el sa ii cânte si sa ii danseze si apoi sa se imperecheze ca ea chiar ceea dar el?

6 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

Incearca sa ii pui muzica de fundal. Dureaza pana se vor intelege si ai grija la atitudinea ei, sa nu il ciupeasca rau pentru ca il poate omori. Papagalul surorii mele spre exemplu a murit din cauza femelei care nu il lasa sa manance si il batea mereu.
In caz ca nu se inteleg, poti merge cu el la magazin sa ti-l schimbe. La piata Obor din Bucuresti spre exemplu se poate face asta, fara sa iti ceara bani, dar trebuie ca papagalul sa fie sanatos cand il duci, astfel incat ei sa il poata revinde.

| anonim_4396 explică (pentru AdelinaC):

Astăzi mai mult se dadu ea la el, si nu il mai musca deloc

| AdelinaC a răspuns (pentru anonim_4396):

E bine, inseamna ca se imprietenesc. Mai ai putina rabdare cu ei.

| Adhaara a răspuns:

Exista o singura solutie: poti sa te costumezi in pasare tu si cu partenerul/partenera tau/ta, daca nu ai plateste pe cineva, si sa le faci o demonstratie la perusi cum se procedeaza. In genul cum a facut porhub mai demult o campanie pentru ursi panda, in care oamenii se costumau in ursi si o faceau in fata animalelor. Bagi si un pic de ciripit si garantez ca o sa-i vina pofta si la perusul tau.

| anonim_4396 explică (pentru Adhaara):

Se pare ca unii oameni nu au limita de prostie.

| Adhaara a răspuns (pentru anonim_4396):

Hehehe