| AnaMaryadragutaa a întrebat:

La cate luni are voi un bichon sa iese pe afara.1-2? Dau funda?

Răspuns Câştigător
| Andruskaaa a răspuns:

Dupa ce ii faci cele trei vaccinuri care ar trebui sa se sfarsesasca pe la 3-4 luni.
Sa ai grija sa nu il lasi in preajma altor catei pana nu isi termina vaccinele pentru ca e posibil sa ia diverse boli pentru ca orice caine adult este purtator de bolii... Ai grija sa nu il lasi sa roada incaltamintea cu care tu sau membrii familiei tale iesiti afara, poate lua microb astfel. Va trebui sa il obisnuiesti, insa, de mic cu lesa chiar daca faci asta in casa, nu trebuie decat sa ii pui lesa [ atasata de un ham pentru inceput, dupa 5-6 luni poti trece la o zgarda normala ] si sa il faci sa se plimbe prin putin cu ea prin casa. Astfel eviti riscul temerii de lesa pentru ca cei mai multi cainii se tem de lesa daca nu au fost obisnuiti cu ea inca de mici [ 1-4 luni ] fie ca asta se intampla in casa dar, cel mai recomandat e sa ai grija sa faci asta destul de des [ de aproximativ 2-3 ori pe saptamana ] ca sa te asiguri ca, cand cainele va fi deja pregatit sa iasa afara si sa cunoasca alti caini si sa vada si restul lumii nu se va teme de lesa.
Sper ca ti-am fost de folos :*.

1 răspuns:
| lolipop01 a răspuns:

Dupa ce-i faci vaccinul anti capuse purici boli de-a fara etc...
Care asta c-am dupa 2 saptamani cred...Nu-s sigura
Bafta...happy