| anDDaa a întrebat:

La perusi, cum se face diferenta intre masculi si femele? funda happy

Răspuns Câştigător
| klau95 a răspuns:

Simplu,mascul:blue(deschis) sau albastru(deschis)
femela:maro spre alb(deschis) sau albastru mai inchis si posibil movbig grin Bfta!

5 răspunsuri:
| Prezidentul a răspuns (pentru zdrangoi):

Femelele sunt mai inchis colorate!

| zdrangoi a răspuns (pentru Prezidentul):

Cum se distinge barbatusul de femela? Simplu. Dar femela de barbatus? La fel de simplu. Cand au cateva luni, in jurul narilor li se formeaza o culoare caracteristica fiecaruia. Astfel in jurul narilor unui mascul va fi o culoare albastruie, iar "nasucul" la o femela e maro. Aceste culori se disting cel mai bine cand ajung la maturitate.

| Ally99 a răspuns:

Salut! Daca sunt pui inca nu se cunoaste, dar pe masura ce cresc masculului i se albastresc narile, iar femelei nu! Am si eu perusi asa ca nu te mint! Fundita?

| Ovidiu_Balaban_1989 a răspuns:

Daca sunt pui dupa cat timp se inalbastresc narile la masculi?