| StoicaMariaIoana a întrebat:

Mă ajută și pe mine cineva? Nu știu dacă e vreo femelă între cele 4 zebre australiene pe care le-am cumpărat.

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Acolo de unde le-ai cumparat nu ti s-a spus? Sau macar intrebai.

| StoicaMariaIoana explică (pentru darrio2007):

Am întrebat, de fapt când le-am cumpărat am cerut 2 perechi și a spus că nu știe sigur ce sunt.

| dullcat a răspuns (pentru StoicaMariaIoana):

Cum cumperi asa random, cand nici vanzatorul nu stie sigur ce sunt?

| darrio2007 a răspuns (pentru StoicaMariaIoana):

Tocmai ca ar fi trebuit sa stie chiar el.

| StoicAnalysis a răspuns:

Aia care sunt mai linistiti sunt masculi. Alea care tipa mai des, sunt femele. Problema rezolvata laughing.
Glumesc, ar trebui sa te duci la un veterinar, sau sa cauti pe net mai multe poze si descrieri despre rasa respectiva.

| carevaescu a răspuns:

Adultul mascul ar trebui să aibă dungi de zebră orizontale pe gușă. Femela adultă nu are.

| StoicaMariaIoana explică (pentru carevaescu):

Cam toți au. Mulțumesc

| TheGentleman a răspuns:

Mergi cu ele la veterinar, de preferat veterinarul grădinii zoologice. El te va lămuri și va verifica dacă exemplarele tale nu au și alte boli, despre care fostul proprietar nu ți-a spus. Data viitoare, cumpără de la crescătorii autorizate.