| deeajustinx a întrebat:

Masculii din rasa yorkshire terrier sunt mai mari decat femelele? eu am auzit ca nu. Daca da, cu cat?

2 răspunsuri:
| irinuca a răspuns:

De obicei toţi masculii sunt mai mari decât femelele, chiar şi la Yorkie însă la această rasă toy diferenţele sunt mici. Adică, un mascul nu e cu mult mai mare decât o femelă, de obicei diferenţele sunt insesizabile.
Totuşi, ajung să cântărească în jur de 3, 2 kg şi 22 de cm. De altfel, la Yorkie e o problemă dacă femela se împerechează cu un mascul mult mai mare, poate muri femela iar puii adeseori se nasc prin cezariană. Uite mai multe informaţii despre câinele Yorkie: http://www.animalutul.ro/caine/rase-caini/yorkshire-terrier/63/

| AnaEindragostita a răspuns:

Da cu 1cm sunt si un pic grasuti funtitza