| ForbiddenLove a întrebat:

Nu stiu ce are pisica mea! O stat mai mult de zece minute intr-un loc intr-o pozitie ciudata si il chemam (e motan) si nu vroia sa vina. apoi l-am tras n pic si o ramas in pozitia care l-am lasat. apoi s-o miscat putin de tot si nu stiu de ce era ud in locul in care o stat cu fundu.am fost pana in fata blocului sa iau niste iarba sa ii dau ca stiam ca e buna pentru pisici daca au probleme cu burtica si o mancat putin apoi in sfarsit s-a ridicat si a mers normal.de ce s-o comportat asa de ciuda? de obicei nu face asa.credeti ca trebuie sa il duc la veterinar?

10 răspunsuri:
| NoName1234 a răspuns:

Pai daca statea intr-o pozitie ciudata
Era o ud unde a stat cu fundul
Eu cred ca el de fapt facea pipi...scuze dar asa mi se pare mie
Si da dul la veterinar ca sa fi sigura ca nu s-a intamplat nimic!
Succes! kiss

| CybeRAthlete a răspuns:

Un control de rutina nu ar trebui sa coste prea mult. viata are prioritate.
bafta

| TraficDeMentosane a răspuns:

Si motanul meu s-a purtat lefel odata...doar ca nu o fost nici o pata uda.thinking
cre`ca ar fi mai bine daca l'ai duce. rolling eyes
Bye :* [ si sa se faca binebatting eyelashes]
wave

| asya a răspuns:

Nu vreau sa te ingrijorez, dar si eu am avut un pisoi si a reactionat asa seara, insa parea ca si-a revenit, iar dimineata l-am gasit intr-o stare mult mai proasta asa ca ne-am dus de urgenta la veterinar, insa a fost prea tarziu deoarece dupa cateva ore a murit!

| GabiGabrielle a răspuns:

Mai bine l-ai duce la un veterinmar
Si pisicul meu a patit asa si dupa catava saptamana a murit crying
[eu nu l-am dus crying]

| amanda33 a răspuns:

Epilepsia se caracterizeaza clinic prin accese de convulsii(contractii musculare destul de violente), insotite de pierderea cunostintei.
Este o afectiune din ce in mai des intalnita care de regula sperie pe posesorul acelui animal si il determina sa apeleze la medicul veterinar.

Epilepsia apare ca manifestare clinica in boli precum encefalopatie toxica, hemoragii encefalice, hidrocefalice, dureri foarte intense la nivel dentar sau pot face pe ei asa cum a patit motanul tau. Daca nu are epilespie inseamna ca are infectie la rinichi asa cum fac de regula 80% din motani ( daca nu fac pietre) Solicita medicului tau veterinar analize "la sange" si verificati in primul rand nivelul de amoniac din organism si nu il lasa pe medic sa prescrie fenobarbital ca tratament pana nu consulti rezultatele analizelor cu mai multi specialisti. Fenobarbitalul e un narcotic folosit in astfel de cazuri dar s-ar putea ca pacientul sa fii facut criza, sa i se fi agravat starea datorita altor insuficiente : renale sau hepatice. Schimba-i urgent hrana, incearca sa il hranesti cu mancare de la leonardo sau de la Hills. Bafta si astept vesti

| ANAANAklhnkln a răspuns:

Asa fac pisicile mele cand le e lene sa se ridice

| Libelle a răspuns:

laughing
nu.categoric

| ale a răspuns:

Probabil e bolnav motanul tau, ar fi bine sa il duci la veterinar iti va zice exact ce are.

| shadowofdark a răspuns:

Poate si-a facut nevoile in casa