| BiancaDenisa a întrebat:

Numele "Lucky" cum vi se pare pentru un catel, baietel? Inseamna noroc in traducere...voi ce parere aveti, se potriveste si la baietei?
Voi primi un caine, rasa shih-tzu si m-am gandit la acest nume.

4 răspunsuri:
| stlucian a răspuns:

Shih Tzu este o rasă nobilă de câini, câteodată arogantă și semeață, alteori curajoasă și politicoasă.

Un nume perfect nu o sa gasesti.

Istoria rasei este neclară. Preoții budiști din Tibet arătau acestui câine o considerație religioasă deosebită datorită asemănării cu un leu – animal sfânt la ei (Numele Shih-Tzu în limba chineza înseamnă "leu" )

Acum ca stii astea poate te gandesti la un alt nume, nu pentru ca "Lucky"n-ar fi potrivit.
Sa-ti traiasca thumbs up

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da chiar e un nume foarte frumoas pentru aceasta rasa big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da,perfect acest nume.Totul e sa-ti placa tie si el va simti asta.Cu cat ii pronunti numele mai cu drag, cu atat cainele se va atasa mai mult.Deci sa-ti placa tie intai.

| gostridergirl a răspuns:

Da...e un nume bunwinking