| melissaazevedo a întrebat:

O altă întrebare despre cățelușul meu iubitor, Puppy mănâncă pietre atunci când îl las să se joace în curte. I-am dat și tablete de vierme. tot mușcă pietre. Catelul are deficienta de vitamine?

2 răspunsuri:
| Cksihja a răspuns:

Poate avea viermi sau a înghițit ceva mare care nu iasă. Dacă e cățeluș mic e normal, se joacă și bagă tot în gură.

| iChristiaN47 a răspuns:

Faptul cã acesta este atras de mancatul pietrelor nu indica neaparat o deficienta de vitamine. Daca acesta in timp devine mai lipsit de vlagã, evita mâncarea, atunci într-adevar ar exista o lipsã.

Pietrele pot avea un anumit miros sau pot inlocui nevoia de a roade ceva. Puteti sã începeti prin a ii oferi bobite mai tari, o jucarie tip os de plus sau chiar un os dentar de la Pedigree.