| Costiin a întrebat:

Este vreo problema daca catelul meu de 3luni roade pietre(uneori le si mananca) si copaci?
Ce pot face sa-l opresc?

4 răspunsuri:
| LaLaura a răspuns:

Buna.
Roade pentru ca ii cresc dintii, si il manaca gingiile, deci e ceva normal sa roada cam tot ce prinde, cumpara-i jucarii sau gasesti la pet shop batonase speciale de ros, dar sa nu te astepti sa nu ai roada tot ce prinde, cam pana pe la 1 an o sa faca asa. Pietrele nu sunt bune la stomacel, deci incerca sa ii scoti pietrele din gura.

| Doctorfishadi a răspuns:

Salut!
Lasa-l in pace, este un proces natural, poate sa faca asta din cauza hranei sau a dintilor. Ofera-i o hrana mai putin solida, probabil sistemul sau digestiv nu suporta hrana pe care i-o oferi si nu o poate digera cum trebuie, de aceea trebuie sa inghita pamant sau pietre.Copacii...al meu are 1 an si tot roade copacii, dar nu il afecteaza asta, pe mine insa da laughing, mi-a naucit 1 piersic laughing.
O zi buna,
Adrian!

| ridhimagupta a răspuns:

Ii cresc dintisorii si il mananca gingiile cumpara niste jucarii speciale

| PengiunS a răspuns:

Caine rauu!