| edyman a întrebat:

O intrebare pentru ciobanestii germani (Cainii lup) : Ce este mai bun femela sau mascul-ul? Dau vot la toate raspunsurile corecte! Si funda primuia care raspunde! Ms. Pa-Pa

Răspuns Câştigător
| a1doru a răspuns:

Sunt la fel.la femele intervine problema ca trebuie imperecheata in primii 3 ani ca daca o faci mai tarziu exista riscul foarte mare ca sa aiba necazuri mari la fatare, si sa ramana cu sechele.in ceea ce priveste dresajul,exista pareri pro si contra. unii zic ca femelele se dreseaza mai usor, altii, ca masculii.eu personal nu am observat nicio diferenta din punctul acesta de vedere.referitor la paza si garda, femelele sunt mai bune.

3 răspunsuri:
| OneMoreChance a răspuns:

Cum adica ce este mai bun? E tot caine nu? Masculul e mai vigilent, daca il inveti de mic ( pui ) sa apere, sa faca perimetrul ( perimetrul nu e chiar cand e pui dar... ). Femela e cam la fel, dar nu chiar asa vigilenta, o femela iti poti lua daca vrei sa pastrezi pui happy

| PokeEdy a răspuns:

Masculul e mai puernic

| K8 a răspuns:

Femela