| CoconutLover2017 a întrebat:

Îmi poate spune cineva, va rog dacă ciobănescul german este bun pentru o fata de 12-14 ani? Își dorește un câine "lipicios", foarte iubitor si ii plac ciobanestii germani. Si care ar fi mai bun, un mascul sau o femela?

Răspuns Câştigător
| FoxyM a răspuns:

Salutare! Aceasta alegere este cea mai buna! Aceasta rasa de caini este perfecta pentru aceasta deoarece cainii sunt familisti, prietenosi, energici si protectori.Lipiciosi sunt fara discutie dar si iubitori de stapani tineri. Daca-i vei darui astfel de caine, iti va aprecia gestul si va fi fericita din cale afara.Meriti"a doua sansa"

| CoconutLover2017 explică (pentru FoxyM):

Am citit si eu multe despre ei, dar ai avut vreo experienta pe care ai putea sa mi-o împărtășești?

| FoxyM a răspuns (pentru CoconutLover2017):

Eu am trait langa "prietenul meu"Lupu de cand sunt mica(cam de la 6 ani) pana la 13 ani,eu stand in zona rurala,si l-am primit pe acesta cadou,nu am cuvinte ce copilarie fericita am avut langa acesta,imi era cel mai bun prieten,era activ, nu era agresiv, ma dobora si ma lingea pe toata fata de mica, mergeam la padure cu el, si nu voia niciodata sa plec de acasa.Mama cu tata fiind la munca, eu petreceam cel mai mult timp cu acesta, si era asa fericit cand veneam acasa.Am avut grija de el si el de mine.Insa nu il mai am pentru ca imbatranise si se duse catre raiul cainilor, cum ziceam eu pe atunci.Iti recomand sa il luati mai de puiut nu chiar de 3, 4 ani, ca sa se obisnuiasca cu el.

| CoconutLover2017 explică (pentru FoxyM):

Mulțumesc, oricum la un pui ne gândeam. Mai ales că recent i-a murit câinele, ciobănesc german, tot Lupu îl chema, pe care îl iubea foarte mult. Avea un an și ceva si a fost otrăvit.

| FoxyM a răspuns (pentru CoconutLover2017):

Imi pare foarte rau, la fel ca si de al meu.O sa fie foarte fericita! O seara frumoasa!