| bestfully a întrebat:

O pisica se poate vindeca de la sine de scabie? Am o pisica care a avut asa ceva si aproape i-a trecut. Depinde de imunitatea pisicii?

2 răspunsuri:
| Cora22 a răspuns:

Eve, ma tem ca raspunsul e nu. Pisica nu se poate vindeca de la sine de scabie. Masurile de crestere a imunitatii fac parte din protocolul de preventie a infestarii cu raie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ooo, nu! in nici un caz nu depinde de imunitatea pisicii.
trebuie neaparat sa ii cumperi de la o farmacie veterinara, intreband farmacistul o solutie, sa o injectezi. de la scabie, imunitatea ii va scde si pisica poate muri! nu ii trece pur si simplu, e foarte periculos!