| DSabb a întrebat:

Oferiți-mi cât mai multe informații, moduri de îngrijire, de joacă, de hrănire și de ai arăta afecțiune pentru rasa Shih Tzu Funda

3 răspunsuri:
| Alex4322 a răspuns:

Matusa mea are Shih-Tzu.Trebuie sa ii faci bae odata pe luna.Nu are voie sa manance decat bobite speciale, orez fiert, fructe si legume.Trebuie periat zilnic.( de 2 ori minim ca sa nu i se incalceasca blanita)E un caine jucaus, afectuos, nazdravan dar in acelasi timp devotat stapanului.De asemenea nu e greu de dresat si invata repede.Cea mai folosita forma de dresaj e hrana.De asemenea cand vi de afara cu el trebuie spalat pe pernute ca sa nu se murdareasca in caz ca se scarpina.Ii plac persoanele responsabile si se zice ca a fost cainele regelui din China.Despre boli si alte afectiuni poti cauta pe wikipedia Shih-Tzu.

| Siberiian a răspuns:

Ce mișto, mi-ai copiat întrebarea numai că ai pus altă rasă.