| hamham_1461 a întrebat:

Pisica alba cu un ochi albastru si unul verde este de rasa, daca da spuneti-mi si mie care rasa! funda

Răspuns Câştigător
| AlinaOneDirection a răspuns:

Da. e pisica birmaneza

aici vei afla mai multe :

http://www.adoptiipisici.ro/......-albastru/

funda :D

6 răspunsuri:
| hamham_1461 explică:

Vti inselat toti este de rasa angora mi-a spun veterinarul!

| r2d2 a răspuns:

Nope, nu exista asa o rasa. E un defect sad si mi se pare ca cele cu un asa defect sunt si surde (cel putin eu asa stiu)

| Ingerash a răspuns:

Rasa "sac de box", ca are un ochi vanat.

| Veva a răspuns:

Pisica Khao Manee este de origine din Thailanda si se remarca prin faptul ca are un ochi de culoare verde si unul albastu. Unii oameni au considerat ca face parte din categoria pisicilor ciudate iar altii ca ar fi aducatoare de noroc (mai ales la populatia Thailandei).

Aceasta rasa de pisici este foarte rara si scumpa, are blanita alcatuita din fire de par scurte si albe. La prima vedere se aseamana cu o pisica siameza, deoarece este la fel de delicata ca si aceasta, are conformatia corporala subtire, insa se diferentiaza prin anumite particularitati ce tin de aspectul general. Ochii in primul rand fac diferenta, coloritul albastru este intens, iar cel al ochiului verde are si nuante de galben.

| VuvuzelaLove a răspuns:

Nu sunt faca a pisicii dar stiu ca este de rasa... am o fata in clasa care are o pisica cu un ochi galben si unu albastru si este de rasa am fost cu ea la veterinar

| denisas a răspuns:

Am si eu o pisica cu un ochi versi si unu albastru, dar nu aude cu o ureche si nu vede cu un ochi, dar sincer nu mai stiu cu care ureche si cu care ochi.Rasa este birmaneza.Plzz funda.