| inflicted a întrebat:

Pisica încă e umflata după ce naște? Cum îmi dau seama daca a născut toți puii?

7 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Cam 1-2 zile în cel mai rău caz rămâne încă umflata. Dacă după asta încă e, atunci mergi la veterinar.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Da, se simt puii, sunt niște umflături mai tari care se și mișcă uneori.

| Zorn a răspuns:

De obicei unei pisici ii ia o zi intreaga sa nasca toti puii. Ea poate sa aiba burta putin lasata dupa ce fata sau umflata, de la lapte. Daca inca mai trebuie sa nasca o sa vezi ca e in continuare agitata, isi schimba locul, se curata excesiv in zona aceea, miauna tare etc. Iti recomand sa o palpezi usor pe burta pentru a vedea daca se mai simte vreun pui. De obicei, pisicile nasc cel putin 3 pui (nu mereu) iar prima fatare este cea mai grea. Daca pisica ta e la prima fatare, nu a nascut mai mult de 2 puiuti sau iti da impresia ca starea ei se inrautateste, iti sugerez sa suni veterinarul.

| kevin9 a răspuns:

Sunt pisici care nu-i nasc pe toti in aceeasi zi.

| Naavin a răspuns:

Deeci, esti oarecum mama/ tata de pisoi? Poate nu ii naste pe toti odata, nu ai gasi un cabinet veterinar deschis? Asa ai fi sigura

| FreeRaskolnikov a răspuns:

Daca a trecut o ora dupa ce l-a scos pe ultimul e goala pisica

| AnonimaCrs a răspuns:

Îți recomand să mergi la un veterinar cu ea și el îți va spune ce are