| anonim_4396 a întrebat:

Pisica mea are purici. Nu am gasit nicaieri pudra, sau alte chestii pentru purici... Întrebarea mea este, daca ii fac baie, poate scapa de purici? Adică nu de tot, atunci cateva zile, 2-3 zile. A da, si la cate zile trebuie sa ii fac baiehappy?

6 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Există pastile, picături și zgardă anti purici. Niciuna dintre astea nu ai găsit?!? Caută pe eMag și comandă, că ți le aduce acasă!

| Freya1 a răspuns:

Cumperi de la farmaciea veterinara șampon pentru purici ca e imposibil sa nu găsești, ii faci o bate și ii pui după o zgarda.

| ReddY25 a răspuns:

Șampon pentru pisici

| Brizbriz a răspuns:

Nu, nu scapa de purici
iar in afara de zgarda, pastile, sampon anti-purici iti mai trebuie si insecticid anti-purici, pentru ca puricii sar de pe animal si depun oua in crapaturi, deci 99.99% ca ai purici in casa
https://www.emag.ro/search/max%20force%20purici?ref=effective_search
cat despre idea TAMPITA, ca sunt purici diferiti pe caini, pisici si oameni, aia e doar un mit... IDIOT

| AdrianaBacescu a răspuns:

Te duci la un medic veterinar mai bine.

| BabaOarba a răspuns:

Cauta solutiile la o farmacie veterinara sau un medic veterinar. Este imposibil sa nu gasesti mai multe solutii, nu doar una...

Spalatul nu este o solutie de a scapa de purici un animal. Ouale raman. Mai mult, unei pisici nu i se face baie in mod curent, asa cum se aplica la caini. Pisica poate fi spalata din cand in cand, o data la cateva luni, daca chiar este necesar, insa baile prea dese pot fi daunatoare, si fizic, si pentru psihicul pisicii.