| anonim_4396 a întrebat:

REPEDE! FUNDA! Am un catelus de 5 ani coker spaniol care era foarte jucaus pana acum 2 zile cand nu se mai pute sprijini pe picioarele din spate sau nu putea sa se ridice in picioare, sa sara etc. dar de mers poate si de fugit dar mai greu si cand sede se pune mai greu jos... am crezut ca s-a impuns la picior da nu a fost asa, nici piciorul nu ii este rupt am facut exercitii cu el si i-am facut "masaj", nici cu coloana nu cre ca are probleme deoarece l-am pipait de-a lungul coloanei si nu il doare... CE POATE SA FIE? si, cam cat costa un consult?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Acum trei ani era 4 lei : http://www.ziare.com/articole/consultatie+veterinar. Undeva la 10 lei cred ca a ajuns.
Nu pot sa imi dau cu parerea, poate doar la calcat cineva pe picioare si doar il doare si na. Imi pare rau. Posteaza o intrebare dupa ce ai fost la control cu el.

4 răspunsuri:
| DoarOana a răspuns:

Buna Razzu,
Incearca sa-i strangi pernuta de la piciorul respectiv. Daca isi trage piciorul e bine.
S-ar putea sa fie un inceput de paralizie a piciorului din spate.
Nu ii se vor administra calmante daca ai zis ca nu il doare, dar in schimb o sa ii dea niste vitamine injectabile cu rolul de a intari oasele. Probabil o sa primesti un tratament pe care trebuie sa il administrezi acasa, tot niste vitamine.
Un consult impreuna cu respectivele vitamine care se injecteaza ar putea ajunge cam la 30 RON in cazul in care mergi la un cabinet medical din centru.
Pa, pa

| adina02 a răspuns:

Mai bine du-te la doctorul veterinar, nu prea conteaza cat costa.insa iti spun ce cred eu: cred ca ani sunt cam multi si pot fi semne de imbatranire.

Răspuns utilizator avertizat
| Mayra_9676 a răspuns:

Si eu am avut un catelus si de cateva zile era la fel ca si catelusul tau...din pacate al meu a murit dupa 2 zilesad.Eu te-as sfatuii sa il duci cat mai repede la un consult!