| 0Alexander0 a întrebat:

Am gasit o broasca testoasa in iarba si m-am gandit nu cred ca se gasesc broaste testoase in zona de munte (p.s. sunt din judetul Brasov), si am crezut ca a pierdut-o cineva.Broasca este de pamant, nu de apa.Nu sunt prea sigur, dar cred pentru ca cand am bagat-o in apa mai mica a vrut sa iasa afara, iar in apa mai mare se ineca.Si pentru ca avea carapace si jos si am vorbit cu un prieten care a avut testoase de apa si nu aveau carapace jos (aici puteti sa ma corectati daca gresesc). Intrebarea este:nu stiu ce sa-i dau de mancare. Daca sunt pe acolo niste veterinari sau niste simpli oameni care se pricep la animale va rog sa ma ajutati!

Răspuns Câştigător
| sonya a răspuns:

E o broasca de Florida cu tample rosii. Asta daca si a ta e tot cu tample rosii. Nu e o broasca de uscat. Alea arata asa http://www.carpatzoo.ro/......uscat.html

Revenind la broasca ta, cu siguranta a fost pierduta de cineva sau i-a dat drumul intentionat. Totusi, este bine sa intrebi si vecinii poate unul din ei a scapat-o din ochi.

Ii poti da de mancare carne cruda, viermisori, rame, fulgi de porumb, salata, pestisori. Cam asta e meniul lor. Daca te hotarasti sa o pastrezi, sa ai grija de ea deoarece sunt cam pretentioase. Sa aiba apa curata si calda (22-26 de grade temperatura apei)

Daca ai alte intrebari, scrie-mi.

Pa, pa.

4 răspunsuri:
| sonya a răspuns:

Buna,

Cauta pe net o poza cu borasca ta si pune un link aici si iti spun sigur de care e si ce trebuie sa ii dai sa manance.

Cam greu broasca de uscat la muntehappy Iar faza cu carapacea jos, choar nu inteleg la ce te referi.

Astept link-ul tau.

| 0Alexander0 explică (pentru 0Alexander0):

Uite-l!

| sonya a răspuns (pentru 0Alexander0):

E o broasca de Florida cu tample rosii. Asta daca si a ta e tot cu tample rosii. Nu e o broasca de uscat. Alea arata asa http://www.carpatzoo.ro/......uscat.html

Revenind la broasca ta, cu siguranta a fost pierduta de cineva sau i-a dat drumul intentionat. Totusi, este bine sa intrebi si vecinii poate unul din ei a scapat-o din ochi.

Ii poti da de mancare carne cruda, viermisori, rame, fulgi de porumb, salata, pestisori. Cam asta e meniul lor. Daca te hotarasti sa o pastrezi, sa ai grija de ea deoarece sunt cam pretentioase. Sa aiba apa curata si calda (22-26 de grade temperatura apei)

Daca ai alte intrebari, scrie-mi.

Pa, pa.

| madalinuk a răspuns:

Hey! pai faza e ca la munte gasesti broste testoase si de uscat si de apa..ai cautat pe net de mancare? si nu o baga in apa daca ai gasit-o pe uscatwinking