| anonima01 a întrebat:

Am si eu o pisica (de fapt e motan)caruia ii cade blana exagerat de mult.Acum o pieptan intr-o parte si cand ma intorc din nou la partea aia iar se umple peria de par de pisica.Ce pot face ca sa nu ii mai cada atata par?
P.S.tongueisica nu e de rasa insa mama lui da.

5 răspunsuri:
| EvangelineLovin a răspuns:

Si ale mele tot la fel fac, naparlesc, de rasa de nerasa, tot aia e. nu ai ce sa le faci decat sa le perii cat mai mult.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Orice pisica naparleste cand devine major blana lui se schimba la unele de rasa jucausa ca a mea i se face alta culoare a mea e cenusie si se face maronie big grin
dar incearca sa no atingi in perioada aceasta de 2-3 saptamani no mai mangaia (eu nu i-am mai facut nimic de casnd am luat-o doar zgarda si atata de mancare i-am dat dar de pieptanat nu big grin dupa n-am mai luat zgarda )deci incearca sa o atingi cat mai putini timp de o luna! parul este foarte periculos in perioada asta

| DenniDen a răspuns:

Este timpul in care naparlesce nu te ingrijora toate pisicile/motanii patesc astahappy funditahappy?

| Yuzzy a răspuns:

Trebuie sa mergi cu ea la veterinar... poate ascunde o boala de blana ceea ce te poate imbolnavi si pe tine daca inspiri acel par

| kenzzor a răspuns:

Pai nai cei face las-o asa ca asa patesc cel putin o data in viata animalele(chelesc)