| rtbmncvlopasdf a întrebat:

Vreau sa stiu si eu cum se dreseaza un caine oarecare... funda

Răspuns Câştigător
| Xellita a răspuns:

Pai eu m-am chinuit sa-mi dresez cainele ceva timp dar de fiecare data cand ii dadeam o "sarcina" il recompensam, iar cand nu ma asculta il ajutam eu sa faca ce i-am spus, adica daca ii spuneam "sezi!" si nu ma asculta ii dadeam picioarele din spate atat cat sa cada in fund, si ii explicam ca asta inseamna "sezi" si tot asa... happy

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Scrie la "Dresaj Canin" d-lui Matei Horia.Iti va trimite gratuir pe email informatii de care ai nevoie.

| danishor a răspuns:

Ai dai comenzi apoi il rasplatesti cu mancare daca le respecta.

| danishor a răspuns:

Uite un video care te ajuta http://www.youtube.com/watch?v=AxmpnRuxo5I

| florinake02 a răspuns:

Prin antrenament, repetitie si recompense.