| Flavius90 a întrebat:

Sall vreau sa imi cumpar o bicicleta... tocmai au fost ieri la real si am vazut-o 700 de lei... pe net e doar la 580, dar nu vreau sa ma complic cu netu ca nu stiu cand ajunge. spuneti-mi ce parere aveti despre ea.

Bicicleta DHS 2646 Royal

http://static.cauti.ro/......_382_1.jpg

http://images.okazii.ro/auctions/2010/04/08/245035833-48 73561-700_700.jpg

aaa si inca ceva eu imi voi cumpara pe verde. spuneti-mi pareri pro si contra, va rog, cat mai multe.

9 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Stiu ca bicicletele DHS sunt cam cele mai ieftine pe care le gasesti in magazin, insa in acelasi timp sunt si cele mai slabe. Iesi mult mai bine daca iei o bicicleta de firma, second hand. Unele ateliere de reparatii aduc de afara biciclete si le reconditioneaza. Eu am una nemteasca si intr-o zi cand imi legasem aiurea bicicleta de o teava de gaz au venit niste smecheri si mi-au furat roata de pe spate. Evident, am luat alta. Ca sa vezi o simpla comparatie, am schimbat pe roata aia vreo patru cauciucuri uzate pana sa se uzeze ala original de pe fata. Ce sa mai zic de cate optaruri am facut pe janta aia.
DHS sunt facute in Romania, la duzina, pentru pensionari din astia care ies Duminica in parc cu bicicleta. Si nu zic doar de roti, toate piesele de pe ea sunt de proasta calitate, inclusiv schimbat-oarele, pinioanele, butucii, care o sa ti se uzeze rapid.

Răspuns utilizator avertizat
| Vizitiul a răspuns:

Sincer, eu nu as da atatia bani pe o bicicleta, dar daca tu iti permiti este ok. Spui ca-ti achizitionezi un model pe culoarea verde, eu, as merge pe albastru!

| myhay144 a răspuns:

Mai bine iei dupa net parerea mea, nu are ce complicati sa apara, si de platit platesti la primire.

| romanionu a răspuns:

Cumpara de pe internet... e mai bine, e si mai ieftina si oricum ajunge in maxim o saptamana.

| Fredie a răspuns:

Buna. Mai eu stiu ca cei de la DHS fac biciclete bune. Cumpara linistit daca iti place modelul. Pare super ok, vad ca are suspensii fata-spate, frana pe disc pe fata, asadar pare chiar faina. Sper sa aib asi componente Shimano pe ea la banii acestia: schimbat-oare, frane, etc. Plimbare placuta! Bye. PS: atentie cu frana pe disc fata, sa nu o folosesti prea brusc, pentru ca e mai eficienta decat cea clasica pe saboti si risti sa cazi in nas. happy

| Flavius90 explică:

Cadru : Otel cu Suspensie 26"
Furca : Suspensie
Ghidon : Aluminiu
schimbat-or fata : "SHIMANO" FD-TZ30
schimbat-or spate : "SHIMANO" RD-TX31
Manete schimbat-or : "SHIMANO" RS31-3L/7R
Frana : "ALHONGA" HJ-MD08 Taiwan F/S
Janta : "DHS" Aluminiu Dubla 26"*36H
Sa : Iberossele portugalia

| Flavius90 explică:

Tocmai am vandut-o pe cea veche cu 500 de lei (era o bicicleta extrem de scumpa si de calitate pe care cred ca luam si 400 de euro dar eu am primit oferte de 100 de lei pentru ca la mine in oras lumea nu stie ce e aia calitate si shimano) asa ca am vandut-o cu 500 de lei si in week end merg la real si o cumpar pe aia din poze dar ca pe verdewinking o sa va zic dupa cum ii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic sa-ti iei de pe net ca ajunge in 2 zile.si as vrea si eu o bicicleta la mana a doua la 100 lei daca se poate
. mersi