| Rapateckh93 a întrebat:

Salut,
Acum cateva zile am primit un porumbel voiajor, dar nu stiu ce fel de voiajor este. Puteti sa-mi spuneti si mie cum pot sa-mi dau seama ce fel de voiajor este? Daca este de zbor sau nu? Sau cum pot determina sexul, eu stiam ca difera masculul de femela prin atitudine, dar nu imi pot da seama.Va rog sa ma ajutati si sa-mi spuneti mai multe despre porumbei voiajori. Multumesc, dau funda si vot big grin

Răspuns Câştigător
| Puffy26 a răspuns:

Buna.ca la orice pasare poti sa ii diferentiezi dupa culoarea penelor.Masculul este cel care are culorile mai,, vii,, si are intotdeauna penele ii sunt mai colorate, asta pentru a atrage femelele.Arata cam asa;
http://www.google.ro/......tp?/imgres

2 răspunsuri:
| Rapateckh93 explică:

Exact asa este, are un fel de verde inchis pe gat.Dar nu stiu daca este sportiv sau standard.

| Claudiuu7 a răspuns (pentru Rapateckh93):

Voiajorii sport au narile mai mici fata de cei standard care prezinta niste "cute" pe nari