| cacaoculapte a întrebat:

Am doua întrebări legate de porcii de guineea:
1. Au voie sa mănance varza sau salată?
2. Sunt diurni sau nocturni?

Răspuns Câştigător
| ishallhelpyou a răspuns:

1. Da, dar in cantitati mici, mai exact sunt ca niste bomboane la copii, incearca sa nu abuzezi, valabil pentru orice fel de aliment care il oferi, doar boabele (semintele) nu au limite, dar si alea, nici prea multe ca se face porc, literalmente happy

2. Eu am avut 2 si nu, in timpul zilei erau cat de cat activi, mai trageau un pui de somn, dar noaptea erau somnorosi, in schimb se mai trezeau dimineata din cand in cand, cand le era foame si incepeau sa rontaie, daca le pui coaja de paine tare, s-ar putea sa ai o orchestra laughing