| Danny4 a întrebat:

Am un catel de 3 luni, iar el este corcit cu un mascul Copoi Ardelenesc si cu femela Airdale Terrier. Daca stiti careva sa`mi spuneti daca sunt foarte ageri si cam cat cresc cand sunt la 6-7. Multumesc anticipat!winking

Răspuns Câştigător
| RedNose a răspuns:

Tip terrier este o grupa de caini care este caracterizat prin agilitate,instinct de vanator. Cu toate ca copoiul nu este o rasa de tip terrier are instinct puternic de vanatoare si este agil, mama facand parte din aceasta grupa, la fel, are instinct de vanatoare si este agila. Ca inaltime va fi destul de inalt, peste 50-55cm,acum depinde pe cine mosteneste pe mama sau pe tata, copoiul fiind mai inalt decat airedale.
Sper ca te-am ajutat!