| anonim_4396 a întrebat:

Am un hamster sirian, de 1 an si 8 lluni, am fost cu el la veterinar de 3 saptamani pentru ca avea ceva la coada, a fost o rana, si-a revenit, dar de ieri nu mai vede bine cu un ochi, umbla putin mai greu, dar de mancat, manca foarte bine, dar obraji i sunt lasati in jos, si respiratia e mai grea de 2 saptamani.
Azi am fost din nou cu el la veterinar, mi-a dat un antibiotic lichid, sa-l pun in recipientul cu apa, iar hamsterul meu a baut putin de acolo, cum beea si inainte apa.
Are sanse sa-si revina? Voi ce ziceti?

7 răspunsuri:
| Doub a răspuns:

Poate e kamikaze

| FoxyM a răspuns:

Salutare! Desi varsta maxima de trai a hamsterilor este de 1 an si jumatate, al tau este veteran! Nu se poate stabili daca acesta va fi mai bine sau mai rau, dar cel mai bine este sa astepti sa vezi rezultatul tratamentului.La aceste animale, traiul scurt de viata produce suferinta stapanului.Iti recomand un porcusor de guineea pentru viitor.Meriti"a doua sansa"

| Buzi213 a răspuns:

Moare deoarece varsta maxima de trai a hamsterilor e de 2 ani. Lasa-l sa moara. Ce sa faci. Asta e. Iti cumperi alt animal, nu hamster. Recomand porcusor de guineea, dar vezi ca mirosul din casa se va schimba

| untaken a răspuns:

Poate are nevoie de aparat dentar.

| Snowa a răspuns:

S-ar putea sa îmbătrânească. Nu ți-ai întrebat veterinarul ce are?

| Gigi2345 a răspuns:

Nu stiu ce sa zic.Si eu am avut 4.acum mai am 3.Chiti (asa se numea)a plecat la ingerasi(avea în jur de un an jumate).am plâns foarte foarte mult.Si acum plâng.Îi iubesc.pe toți 4 la fel.

| Gigi2345 a răspuns:

Sa stii ca antibioticul este nociv pentru hamsterici.imi pare nespus de rau.astept vesti de la tine.