| ciber a întrebat:

Salut am un husky de un an si de doua zile nu prea mananca sta mai mult trist are nasul uscat in casa dar afara e ok (umed si rece ) I-am dat azi o pastila pentru viermisori si seara era mai vioi a mancat dar tot nu e in apele lui o fi bolnav?
multumesc anticipat si dau funda

4 răspunsuri:
| LaLaura a răspuns:

Pastiluta pentru viermisori nu are nicio treaba, ea se da dimineata cand catelusul are stomacul gol, si ea ( pastila) scoate viermisori afara, dar daca are viermisori ( trebuie verificat extrementele) trebuie din nou dat o pastiluta pana cand nu mai are.
Trebuie sa te duci cu catelusul la un veterinar, poate sa fie racit, sau sa aiba o boala, ori probleme cu unul dintre organe.

| Talmacel_Alexia_1999 a răspuns:

Mai bine il tii afara sa vezi cum se simte pentru ca ei sunt obisnuiti cu frigul si daca tot asa este ar trebui sa vorbesti cu veterinarul el stie cel mai bine

| Cryssu95 a răspuns:

Nu il mai tine asa. Du-l la veterinar. Bafta :*

| Mihai_Andrei_1996_pWP9 a răspuns:

Mergi cu el la veterinar... Cu toate astea raman la parerea ca este foarte greu sa intreti un Husky. din cate stiu eu au nevoie de temperaturi mai scazute happy