| anonim_4396 a întrebat:

Daca un caine are nasul umed? este de bine?

Dar daca il are uscat? este bolnav?

Trebuie dus la veterinar?

13 răspunsuri:
| Șttefania a răspuns:

Daca are nasul umed este bine!
Daca are nasul uscat cred ca este bolnav!
Ar trebuii sa il duci la vetelinar!
Fundita te rog?!
Mult succes

| irinuca a răspuns:

Ch0c0: dacă are nasul umed mereu, e bine. Dacă are nasul puţin uscat imediat ce se trezeşte, nu e problemă întrucât atât câinii, cât şi pisicile au năsucurile mai uscate atunci când abia se trezesc din somn.
Dacă nasul nu redevine umed în următoarele 10-15 minute şi persistă situaţia, mergi la veterinar.

| Larette a răspuns:

Da, daca il are umed, e perfect, daca e uscat, are o problema si trebuie dus la veterinar.

| εїз a răspuns:

Câinii trebuie să aibă mereu nasul umed, dacă nu, e posibil să fie bolnavi, fugi la veterinar.

| Bya132 a răspuns:

Daca un patruped[caine/pisica] are nasul umed este sanatos.
Daca patrupedul are botul uscat acesta da dovada de lipsa de apa[ii este sete], sau este bolnav.
Incearca sa il duci la veterinar cat mai repede posibil.

| ioana1704 a răspuns:

Un caine cu botul umed e sanatos. Probleme apar cand e botul uscat. Atunci se duce la veterinar!

| asdfghjklo a răspuns:

Daca nasukul lui este umed este perfect!winking:X. dar daca are nasul uscat nu este prea bine...asteapta sa vezi ce semne da, iar daca nasucul lui este uscat pentru. mai mult timp fugi cu el la veterinar!:Xhappy funda plzz?sad

| Eღilia62 a răspuns:

Un caine trebuie sa aiba nasul umed si problema e atunci cand e uscat dar vara li se mai usuca nasul nu il au mereu umed.Nu cred ca trebuie dus la veterinar!

| LNK a răspuns:

Salut!
Da, atunci cand nasul nu e umed, e semn ca ceva nu e in regula.
Ar fi bine sa il duci la veterinar cat mai repede.
Pa-pa! Si sanatate cainelui.laughing

| Stilskin a răspuns:

Ai grija ca cainele tau sa aiba mereu nasul umed si rece! Daca nu du-l la veterinar poate avea febra daca are nasul cald si la uscat nu stiu dar are o problema. Prima fundita?big grinbig grinbig grin

| chOcO_5785 a răspuns:

happymultumesc aniticipat :d

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca e umed da e bine inseamna ca nu ii este sete, daca este uscat ii este sete.pentru ca cateaua mea a fatat 9 puii.primesc fundita?

| OanaMaria_9449 a răspuns:

Cand cainele are nasul umed inseamna ca e sanatos, daca e uscat inseamna ca are ceva si trebui dus la veterinar