| ingerasulalbastru29 a întrebat:

SALUT AS DORI SA FAC SI EU UN ACVARIU DE 160 LITRI MA POATE SFATUI CINEVA CUM SA IL FAC, CE IMI TREBUIE SI CU CE SA IL POPULEZ?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut, ai aci adresa unui site de "acvaristica" (numele e copiat de pe site-ul lor... nu e inventat de mine) http://www.acvariu.ro/ vad ca au un FORUM de discutii, intreaba acolo tot ce vrei, nu tacea ca un peste : http://www.acvariu.ro/forum/forums/list. page SUCCES, fa totusi un gest si economiseste apa, gandeste-te la planeta, fa un acvariu mai mic, vezii daca se poate folosi apa de ploaie pentru schimbarea apei, in rest ce sa zic de ideea ta decat ca este o idee buna, o pasiune curata

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

? Un acvariu mare, 160 de litri de apa, chestii de-alea pentru pesti si pesti. laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vrei sa-l construiesti? http://www.aquarium.ro/e107_plugins/content/content.php? content. 46

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1 Lasas-l la ciclat:
a. pune apa, plante un melc doi, substrat si lasa-le asa 2 saptamani cu toate echipamentele pornite.
2 Eu personal as face un acvariu cu roci si cateva plantute mici ici- colo, si ca vietuitoare as lasa melci, doi occelatus(cresc mari si sunt f frumosi) si doi raci.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut, eu tocmai ce mi-am construit un acvariu
Daca esti din bucuresti poti sa ma cauti pe ID: gogul123456

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut, eu tocmai ce mi-am construit un acvariu
Daca esti din bucuresti poti sa ma cauti pe ID: gogul123456

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu vreau sa imi fac un acvari. ajutati-ma si pe mine.
nu am sticla tare groasa cam de cati L sa il fac?

| RuSuLeTzZz a răspuns:

Sfat: acvariul cumparal (dai un ban in plus dar merita). pentru al popula te poti inspira de aici: http://www.acvarist.ro

| ingerasulalbastru29 explică:

Ce grosime sa aiba geamurile, dimensiuni filtru extern sau intern lumina