| Boddi a întrebat:

As dori sa imi cumpar un bull terrier. As dori sa stiu si eu cateva informatii de aceasta rasa avand in vedere ca, nu ma prea pricep. Dau fundita celui care imi da cele mai multe si mai complexe raspunsuri!

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Uite aici http://www.zooland.ro/Bullterrier-4153.html

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bull Terrier sau engleză Bull Terrier este o rasa de câine în terrier familie. Acestea sunt cunoscute pentru lor cap mare, în formă de ou, ochii mici triunghiulare şi lor "mers voios." temperamentul lor a fost descris ca fiind, în general, distractiv, activ şi ridicol. Bull Terrier au apărut ca personaje din desene animate multe, cărţi, filme, reclame şi, probabil cel mai cunoscut în calitate de parte iubitor Spuds MacKenzie în Budweiser reclame bere la sfârşitul anilor 1980, şi mai recent, ca Bullseye ţintă câine.