| 6Anonim9 a întrebat:

Salut TPU? Am o femela teckel de 10luni si de o vreme incoace parca i-au iesit "sfarcurile". Sunt cam cat jumatate dintr-un bob mic de mazare, iar vaginul i s-a "umflat" ca sa zic asa si parca e umed. Este un semn al dezvoltarii sexuale sau s-ar fi putut sa se fi montat cu vreun caine? Sansele sunt foarte mici deoarece sta cu inca in catel de-al meu care e castrat, si e foarte agresiv cu alti caini, deci nu prea cred ca apuca vreun caine sa se apropie de ea. Curtea din spate e mereu inchisa, aproape, deci nu stiu daca a iesit din curte, dar oricum mereu e cu celalalt catel. Si singurul caine cu care se putea monta e al vecinei care e si el inchis foarte bine. Stau la sat. Propabilitatea de montare cu alt caine e foarte mica, de vreo 2-3%. Sper sa nu se fi montat ca vreau s-o imperechez mult mai incolo cu rasa pura. big grin Funda!

Răspuns Câştigător
| TeoElias a răspuns:

Animalele incep sa se inperecheze abia de la varsta de 1 an. Cateaua ta este doar la faza de dezvoltare a activitatii sexuale. Nu iti fa griji ☺

4 răspunsuri:
| 6Anonim9 explică:

Cainele e castrat de un veterinar specialist. Nu mai are nimic in "sac". laughing

| dragonmagd a răspuns:

Ce medic ți-a castrat câinele, competent? Poate că l-a castrat partial, astfel tăticul rămâne în familie nu- l invinovati pe nevinovatul de la vecina.

| Mechno a răspuns:

Este "la ciclu". Si presupun avand in vedere varsta ca este si primul ei ciclu. Aceasta situatie de va repeta cam la 6 luni.

| FloareDeLotis a răspuns:

Ca si fetele și cățelușa ta se dezvoltă sa ști că și la rasă canina le vine ciclul. (Pe direct)