| Alexutzu5276 a întrebat:

Am o intrebare:Ce caine mi-ati recomanda voi? (marime medie)? DAU FUNDA big grin

Răspuns Câştigător
| Andr3 a răspuns:

Labradorhappy E un caine de talie medie foarte inteligent, bland si ascultator.Am si eu, pot spune ca nu as putea avea alt caine.Sunt printre cele mai populare rase canine. Sunt o rasa extrem de usor de dresat pentru ca sunt f inteligenti si incearca sa inteleaga ce le cere stapanul.Se ataseaza f usor si nu sunt rai, insa pot fi si caini de paza atunci cand trebuie. Spre exemplu, catelusa mea are un latrat care pare f fioros si latra orice persoana ca intra in curte dar daca vede ca eu sau familia mea vorbim cu persoana respectiva tace si incepe sa se joace si sa ii miroasa pantofii laughing Nu a muscat niciodata, eu cand ma jucam k ea cand era micuta imi lua incheietura in gura si o strangea usior dar niciodata nu a muscat.Ea daca ar fi sa fie in pericol sa o muste alt caine nici sa se aprere nu ar stii laughing am avut un motan care o alerga prin curte rolling on the floor ea se ducea la el si incepea sa il latre si sa ii dea cu labele in cap si el se enerva si o alerga si ea fugea rolling on the floor) insa dacca ma ameninta pe mine cineva stie sa ma apere.Eram odata la plimbare cu ea si trece un grup de baieti pe care nu ii cunosteam si s-au oprit in fata mea si au inceput sa faca tot felul de glume si apropouri nesimtite si total lipsite de bun simt dar ea a inceput sa ii maraie si sa latre si au plecat laughing)). Deci iti recomand aceasta rasa cucea mai mare caldura, sunt caini minunati.Au blana medie, nici scurta nici lunga, dar petnru ca au doua straturi de blana, vara si iarna naparlesc destul de rau si trebuiesc periati. Sper ca ti-am dat un sfat bunhappy

3 răspunsuri:
| stresat a răspuns:

Husky

| Alexutzu5276 explică:

E pra blanos, prea greu de ingrijit, prea mare

| KarD a răspuns:

Eu zic un Bulldog... te poate apara de oameni rai si nu e foarte greu de ingrijit