| anonim_4396 a întrebat:

Salut TPU Am un Ciobanesc Romanesc si nu sti ce are,de exemplu latra la caini pisici vaci etc dar nu prea latra la persoane straine,daca intra cineva in curte el sare sa se joace si ma enerveaza el in loc sa apere curtea el se joaca, si ce inaltime si greutate ar trebui sa aiba...

4 răspunsuri:
| LaLaura a răspuns:

E un pui dupa cum spui tu, si nu are nicio legatura cu severitatea, daca o sa fi sever cu el, si el nu o sa te mai bage in seama si o sa te muste si nu cred ca iti doresti asta.
Cand o sa aiba 2 ani, adica cand o sa fie matur atunci o sa inteleaga ca trebuie sa latre la straini. Deci, asteapta sa se maturizeze, altceva nu ai ce sa ii faci.

| IoNuTzzzzzzzzzzzzzzzz a răspuns:

Pai incearca sa te porti mai rece cu el: nu il mangaia, mai prindel de bot si scutural din astea.

| numelemeu134 a răspuns:

Si ce inaltime si greutate ar trebui sa aiba la 6 luni