| sonnykid a întrebat:

As vrea sa imi iau un pitbull (pui). Desi, multi oameni imi zic sa nu mi-l iau pentru ca este agresiv. Este adevarat?
FUNDA!

Răspuns Câştigător
| Jigsaw a răspuns:

Depinde cum il creşti, nu sunt câini răi şi te sfătuiesc să-ţi iei.Si eu aş vrea unul, mi se par cei mai frumoşi câini.

14 răspunsuri:
| MeimeiPinguinu a răspuns:

Ceau
Studiez medicina veterinara:
Intr-adevar pot fi agresivi, dar daca il iei de pui si il dresezi nu vei avea absolut nici o problema cu el!
Vecinul meu a avut rottweiler care din pacate a murit de batranete, dupa parerea mea era unul dintre cei mai linistiti caini pe care i-am cunoscut.
Puteai sa-l mangai, nu latra la alti caini, nici vorba de a sarii la oameni si mai ales la alti caini!
O zi placuta! happy

| Ramo137 a răspuns:

Uita-te la caezar millan pe national geografic, acolo o sa vezi cum sa te comporti cu un caine, sa fi calm si autoritar in acelasi timp. funda?

| mixxjim a răspuns:

Pitbull-ul este singurul caine care se repede si la stapan (la modul rau, nu ca te maraie in coltul gurii). in plus, este total imprevizibil, aici este cel mai dragut caine, jucaus si iubitor si in secunda 2 este cu dintii in gatlejul celui cu care se joaca. se spune ca nu exceleaza la inteligenta, fiind crescuti pentru a lupta, nu pentru a gandi, si de aceea au aceste porniri. uite aici un forum specializat pe pitbull si stapani de pitbull, dai acolo si privire si poate afli mai multe direct de la stapani http://pitbullclub.ro/

| LanaDelRayFan a răspuns:

Pitbull-ul este un caine agresiv, dar daca il vei dresa de mic, nu va fi.Totusi, e parerea ta.Succes!

| BCoMichael a răspuns:

Asta e doar un stereotip! De fapt orice caine are naravul sau din nastere in functie si de rasa. Doar nu o sa incerce sa te omoare un pechinesz pe strada rolling on the floor) Intr-adevar pitbull-ul a fost crescut in trecut pentru lupte cunoscut ca cel mai aprig ucigas dar asta numai pentru ca era chinuit! In prezent este un caine ca toti ceilalti, cuminte, loial, curajos si energic! Eu zic sa faci ceea ce crezi dar sfatul meu este ca pitbull-ul este un caine bun! Funda?

| Roses a răspuns:

Sunt cazuri in care cainii pitbull sunt rai, dar sunt foarte buni cu copiii, numai ca pot avea probleme cu respiratia, asa ca trebuie dus la veterinar macar 1 data la 6 luni. Dar sunt linistiti si nu fac rau. big grin

| AaN56 a răspuns:

Adevarat este agresiv pitbullu dar daca te porti frumos cu iei nu sunt agresivi (numa cu tine no sa fie si cu cei cunoscuti). Pitbulli au omorat multi oameni si pe langa asta iti trebuie si botornita.

| Chicaaau a răspuns:

Da asa este, daca ii faci ceva ce il supara devine foarte agresiv... Eu te-as sfatui sa ai mare grija cu el.

| jethebest a răspuns:

Poi un pitbull este rau daca il cresti rau. Daca ai grija de el si te porti frumos. Poate sa fie un caine bun.

| Andrada122 a răspuns:

Nu este adevarat si eu am avut. Nu este agresiv. Cand este mai batran nu mai este asa de jucausi. Doar daca dai mereu in el rau de tot.Ca si eu dadeam in el doar in bot dar in dadeam incet.oh go on

| YoDeea99 a răspuns:

Daca il iei de pui, nu are cum sa fie agresiv. Insa trebuie sa ai grija sa il inveti ce e bine si ce nu, ca sa nu devina agresiv! Succes

| transibi a răspuns:

Te sfatuiesc sa nu cumperi eu era sa mor din cauza unui pitbull.

| DanutulVostru a răspuns:

Https://www.youtube.com/watch?v=v-ElnSle19U uitate aici si dupa mai gandeste-te daca in pitbull este asa de agresiv!

| Cepeda a răspuns:

Baaah,voi aveti habar ce vorbiti aici sau povestiti din auzite si da-ti sfaturi dupa urechi? Voua, care aveti pisici acasa, e normal sa vi sa para pibullu agresiv si nebun oh go on SFATUL MEU: ia-ti prietene linistit un pitbull sau amstaff dar pregateste-te financiar din timp(e costisitor) si psihic (pana la 9 luni, te face cu nervii pur si simplu)si dedica-te cu adevarat cresterii si educatiei lui daca vrei rezultate. daca simti ca nu faci fata renunta le el in primele luni, altfel va fi greu, te vei atasa emotional de el sau vei "plati"pentru greselile lui. Bafta!