| Laco a întrebat:

Astazi mi-a murit cainele ciobanesc in varsta de 7 ani. Cred ca a fost otravit, aseara nu a mancat nimic si nici azi. De cand m-am trezit am vazut ca respira foarte greu si nu isi baga limba deloc in gura.ii dadui foarte multa apa si bau. El a fost otravit pe la 1 an cand l-am adus de catre vecini....eram cam rau si nu exclud posibilitatea de ar fi fost otravit si acum...tin sa mentionez ca s-a dus intr-un colt din curte pe gazon si acolo a muritsad avea limba invinetita de tot si gura deschisa, a fost otravit? sad

Răspuns Câştigător
| BellaAndreea a răspuns:

Buna! Imi pare foarte rau pentru tine, dar daca cainele tau avea limba invinetita, cred ca a fost otravit cu siguranta. Dar daca spui ca a fost otravit si la 1 an inseamna ca este foarte sensibil ( bine, unele animale pot rezista la otrava, doar daca nu era foarte puternica.)

2 răspunsuri:
| viotedy a răspuns:

Nu.a facut accident vascular. daca era otravit facea spume, incerca sa vomite...

| adelinna21 a răspuns:

Data viitoare cand patesti asa incearca cu lapte.de multe ori laptele este un fel de leac pentru otrava.si eu am patit asa cu o catea.doar ca mie mi l-au furat si dupa o sapt o vecina a zis ca nu stie sigur daca e catea mea si cand m-am dus fusese si calcata de masina si otravita. ajunsese in halul in care in zona intima avea viermi.primul instinct a fost sa ii dau lapte.si am pus-o pe picioare fara sa o duc l veterinar.