| Ideeall a întrebat:

Cu 2 zile in urma am lasat 12 porumbei liberi la 70 de kilometri distanta de casa. Porumbeii nu au ajuns acasa. De ce? Tin sa va spun ca porumbeii au mai fost lasati liberi la 5 kilometri si au ajuns acasa imediat. Cei care au experienta in domeniu, as dori sa imi spuna de ce nu au venit, daca au fost derutati, speriati sau daca au fost eliberati prea departe de casa. Va multumesc.

1 răspuns:
| mmmiru a răspuns:

Cred ca au fost prea departe de casa si nu au mai stiut drumul (probabil i-ai dus cu masina si nu au stiut pe unde merg ) Sper sa se intoarca