| Lola23 a întrebat:

Cum o pot convinge pe mama sa imi ia un caine sau o pisica(skz daca s-a mai pus intrebarea) adica ei ii plac animalele dar are o problema cu pisicile: "PREA MUULT PAAAR." si cand spun de caini imi zice: "Nu cred ca te trezesti dimineatata sa il plimbi."...ce sa fac? daca stiti vreun site link aici. merci mult! FUNDA cat de mai vreti!

Răspuns Câştigător
| mixxjim a răspuns:

Adopta un pui de pisica (discret, cand e ea la servici) si du-l acasa big grin as putea paria ca n-ar avea inima sa-l arunce afarawinking e mai simplu cu pisica, i-ai putea spune mamei ca o s-o tii doar intr-o camera, macar nu e de curatat toata casa. si cainii lasa par, mai si miros urat si intr-adevar, chestia cu scosul afara poate deveni o problema daca nu esti sigur ca o s-o faci mereu asa cum trebuie. succes! happy

8 răspunsuri:
| EvangelineLovin a răspuns:

Mai sunt si pisici cu par mai scurt care nu naparlesc asa mult. sau puteti sa luati o pisica neagra, pentru ca de obicei problema e ca se vede parul pe toate hainele in special pe cele negre asa ca daca e neagra nu o sa-i vezi parul nicaieri. decat in perie, puteti sa o periati des. exista un site http://www.adoptiipisici.ro/ unde poti sa te uiti poate vezi ceva ce-ti place. succes!

| IoanaaaaaaXD a răspuns:

Poti pune un fel de "pariu" cu mama ta. Ea iti cumpara un caine si timp de o saptamana sau doua tu trebuie sa ai grija de el. Daca nu vei reusi nu o vei mai bate la cap pe mama ta sa iti ia un animal de companie, dar daca vei reusi cainele va fi numai al tau :*! Funda?

| Krauser a răspuns (pentru IoanaaaaaaXD):

Si daca nu reuseste ce face cu cainele?raised eyebrows

| IoanaaaaaaXD a răspuns (pentru Krauser):

Da ai dreptate la asta nu m-am gandit. Mersi!

| larisahidecuti98 a răspuns:

Hey spune-i mamei tale ca poti tine cainele si afara(depinde unde stai) sau pisica. Trebuie sa-i demonstrezi ca iti doresti un animal.Un caine nu trebuie plimbat de dimineata sau si daca nu il plimbi nu e o problema, dar atunci va trebui sa te joci cu el. Eu cred ca ai fi in stare sa ai grija de un caine deorece ziceai ca iti plac animalele
( de preferat ar trebui sa iti ei un catel mic, asta bineinteles daca o convingi pe mama ta)Sper sa ti se implineasca dorinta.

| larisahidecuti98 a răspuns:

Dah. e cam complicat si daca sta la bloc.ok sper sa te fi ajutat eu sau ceilalti...