| Judoka a întrebat:

Help plz...sunt pe punctul de a-mi cumpara un catel dar nu ma pot hotari intre ciobanesc german sau husky. dati-mi si mie va rog niste idei ceva ce temperament au fiecare ce suporta ce le place...stau la bloc si nu stiu cre ar fi mai bun. Ii iubesc p aman2 si chiar nu ma pot hotari.Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| Andreiutza_1421 a răspuns:

Uite un link pentru cainii ciobanesti germani: http://www.google.ro/......http?/url

si unul pentru cainii huski: http://www.google.ro/......http?/url

7 răspunsuri:
| ioana100 a răspuns:

De ce nu iti iei un westie? este ideal la apartament sau daca vrei neaparat un caine mai maricel iti poti lua un chow chow,si eu stau la bloc si nu am probleme pentru ca este un caine non-sportiv,nu are prea multa energiebig grin daca as alege dintre un ciobanesc german si un husky as fi tentata mai mult de un husky, ciobanescu german are foarte multa energie, ii trebuie multe lectii de dresaj dar cum vrei tu.mult succes!

| Edvin_4034 a răspuns:

Iati Ciobanesc German ca e mai ascultator...si te vei intelege mai bine cu el.Dar daca vrei ceva frumos uitete pe google la Ciobanesc elvetian...

| Crivi a răspuns:

Daca stai la bloc...e nasol pentru ca sunt caini de talie mare, au nevoie de spatiu de joacahappy ceva mai mic nu iti place? un buldog france de ex

| KatAcestUtilizatorNuMaiEPeTPUxD a răspuns:

Cel mai bine ar fi să-ţi cumperi un ciobănesc german pentru că husky nu prea cred că rezistă la căldurile astea de pe la noi.

| anky13 a răspuns:

Eu am avut un huski si pot spune ca acesti caini sunt foarte prietenosi, le place sa manance cam orice, mi se pare o rasa foarte prietenoasa si parerea mea ar fi sa iti iei huski. Despre ciobanesc nu stiu sa iti spun dar sper ca tiam f de folos:d

| caian a răspuns:

Eu as alege husky dar la bloc va face multa mizerie. mai bine ai alege un catelus mai mic de exemplu: pichinez, bichone frise, bichone maltez, yorkshire terrier, etc. bafta! eu am avut husky in casa si a rupt canapelele a spart televizorul face treaba mare peste tot. trebuie sa ai mare grija si sa il scoti la plimbare in fiecare zi. Deci trebuie sa ai grija mare de el.

| Balu_5687 a răspuns:

Daca stai la bloc recomand sa nu iti iei caini de talie mare si la casa ar fi mai bine sa iti iei un ciobanesc german finca husky atunci cand bat clopotele de ex. urla pentru ca le dor urechile si cred ca o sa derenjeze