| raisamarin12345 a întrebat:

Spunetim va rog la ce fel de caine nu îi cade asa de mult par sau mai deloc?

Răspuns Câştigător
| DenissaRoxana a răspuns:

* Shih Tzu
* Yorkshire Terrier
* Bichon Maltez
* West Highland
* White Terrier Dachshund
* Bichon Frise
* Poodle toy
* Greyhound italiana
* Border Terrier
* Cairn Terrier
* Bichon Havanez
* Schnauzer pitic
* Terrier deNorfolk
* Silky Terrier
* Welsh Terrier
* Boston Terrier
* Terrier scotian
* Chinese Crested
* Terrier Australian
* Belgian
* Fox Terrier sarmos
* Kerry Blue Terrier
* Xoloitzcuintli
* Griffon indicare
* Schnauzer
* Pumi
* Puli
* Dalmatian
* Peke-a-poo
* Affenpinscher
* Komondor
* Schnauzer urias
* Bouvier
* Bedlington Terrier
* Peruvian Inca Orchid
* Lagotto Romagnolo

| anonim_4396 a răspuns (pentru DenissaRoxana):

Bichonului ii cade parul.
Chiar destul de mult, am si eu unul...

7 răspunsuri:
| death a răspuns:

Un câine chel.

| TOOL a răspuns:

Pai sunt rase de caini carora nu le cade asa de mult par gen : Mops, Jack Russel Terier. funda?

| dragutzairina a răspuns:

Buna eu am un bichon havanez si nu i cade parul aproape deloc happy. sper ca te-am ajutat pup happy

| xBlackB0y a răspuns:

Salut! La niciun caine nu-i cade parul daca ar fi ingrijit dar daca nu e ingrijit si nu e vaccinat normal ca o sa-i cada parul.

| PaintedGalaxy a răspuns:

Cane corso; Shar pei; Beagle;

| Bertha_Popescu_1998 a răspuns:

SAlut! Daca doresti un caine caruia nu-i cade parul alege fara ezitare Bichon Maltez, Pug sau Shar-pei. Eu am un Bichon Maltez de 2 ani si nu a lasat deloc par prin casa deoarece Bichonul Maltez are par nu blana insa trebuie pieptanat zilnic sa nu i se incurce parul. In plus ii poti lasa blana pana la pamant si arata superb si nu-i cade parul. Daca iei un Pug va trebui sa ai grija la afectiuni care pot aparea la sistemul respirator, ca si Peckinezi, caci aubotul scurt, dar nici lui nu-i cade parul. Daca iei un Shar-pei te va costa mult mai mult si va trebui sa ai mare grija de pielea delicata, caci altfel poate face boli mortale. Insa nociodata sa nu iei caini din grupa terrrier caci iti vor umple casa de par.
Alegerea mea ar fi Bichonul Maltez:NU-i cade blana, e un caine deosebit de frumos si elegant, este un caine inteligent si prietenos si jucaus si costa in genera; putin, eu l-am luat pe al meu cu 4-5 milioane.