| doarpentruintrebari129 a întrebat:

.. vreau sa imi spuneti parerea voastra...Deci imi iau un pui din rasa rottweiler si nu prea imi vin in minte nume de caine (e mascul)...si daca se poate si niste tehnici de dresaj (mai dure) de atac, cum sa fac sa seada, sa stea cuminte cand ii spun si multe altele. Raspunsurile sa fie mai detaliate va rog sau macar niste link-uri unde sa caut...

Răspuns Câştigător
| LoGyCa a răspuns:

Salut. Eu am cumparat un mascul din rasa spanioltibetan. Acuma are 3 ani si imi asculta toate poruncile. Daca vrei sa il dresezi bine si sa te asculte ar fi bine sa incepi de acum, deoarece daca se face mare nu mai ai sanse.Mie mi-a luat cam 4 luni ca sa ma asculte.Dar eu il plimb in fiecare zi si intodeuna cand ma asculta ii dau cate ceva. Uite si un site care te`ai ajuta la inceput http://www.dresajul-la-caini.ro/. In legatura cu numele gandeste-te la ceva mare, masiv : Pato Riki,... Bafta.

6 răspunsuri:
| DenisaDeea26 a răspuns:

Topaz, Rodney, Demon, Rott...
Poate te ajută: http://caini-de-rasa.ro/articole-caini/Nume_de_caini-26.html

| Francescuta9 a răspuns:

Am doar nume:Roni,Pluto,Apollo,Vodka, Vifor, Willy, Whisky, Winnie

Sper ca te-am ajutat! Funda?

| DiamantulNegru a răspuns:

Roki,Tiki,Nemo,Damon

| CrayWin a răspuns:

Spike/Tyke/Roy/Tiger

| Edy_Eduard_1996_yEGo a răspuns:

De exemplu pe al i-l cheamă Bruno dar si Diablo, Lord, etc.