| RedNose a întrebat:

Stau la curte si vreau sa-mi iau si eu un catel(nu e primul) dar nu m-am hotarat intre chow-chow sau cocker.As vrea un caine sa fie de talie medie(spun parinti ca, curtea ar fi mica si nu imi permit un caine de talie mare gen rottweiler favoritul meu) si sa fie si de paza.As dori 2 lucruri:daca stiti alta rasa care s-ar potrivi cerintelor melesi/sau o mica descriere din propria experienta cu privire la cele doua rase de mai sus chow-chow si cocker.

Pana acum am avut numai pechinezi si as vrea sa-mi iau acum un caine de talie mare sau macar medie.Cainele meu preferat este rottweiler dar tata spune ca este un caine prea mare pentru curtea noastra si ca este un caine periculos dar eu sunt d alta parere ca orice caine poate devenii periculos daca nu sti cum sa-l cresti.

Daca cineva are rottweiler si vrea sa-mi spuna parere, intamplare orice sau cineva vrea sa-si spuna parerea o aa citesc cu mare placere.

Multumesc pentru rasp!(dau funda)

Răspuns Câştigător
| Anca a răspuns:

Iti poti lua linistita rottweiler. Altii cresc aceasta rasa in apartamente si se descurca f bine. Iar referitor la spatiu, oricum va trebui sa-l scoti cel putina o data pe zi din curte sa alerge.
Banuiesc ca ai un camp prin apropiere unde te poti duce sa-i dau drumu sa alerge liber macar seara.

Eu ti-ar recomanda rottweiler pentru o curte si care sa fie si protector cu familie si bun de paza. E un caine de talie mediu spre mare e adevarat, dar nu doarme cu tine in pat, deci nu vad problema.

Iar referitor la agresivitate, mie pechinezii mi se pare mai agresivi decat rottweilerii.

Eu daca as sta la curte sincer mi-as lua rott sau cane corso.

8 răspunsuri:
| xLikeTpu a răspuns:

Bună.
Iați un Pechinez Imperial ( iubesc doar o persoană ). Adorabili :X.

| hamham_1461 a răspuns:

Pai ce iti pot spune eu am rotwaller a fost primul meu catel acum stau la curte si am 5 cu privire la rasa rotwaller sa stii ca sunt catei prietenosi dar depinde in ce fel il educi al meu iubeste copii mult iar cokerul este un catel la fel de iubitor dar el este un catel jucaus nici cand unul de paza dar iti pot recomanda mai bine sa adopti un catelus de la un centru de adoptii pentru ca merita sa traiasca si ei sa fie iubiti nu crezi? Pai si ce daca nu sunt de rasa merita toata iubirea si sa stii ca nu ei au vrut sa ajunga asa acum iarna este grea sau poti lua un catel mic de pe strada nu este mai bine?

| treipuncte a răspuns:

Iati un Pitbull tongue e mai mic ca rottweileru tongue

| RedNose explică:

Am deja 2 pechinezilaughing

pitbull-ul nici gand no talking

| RedNose explică:

Multumesc foarte mult pentru raspunsuri imi doresc mult de tot un rottweiler este cainele meu preferat dar tata e impotriva poate pana in vara o sa-l conving si o sa am timp sa strang bani sa-mi cumpar unul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Chow - chow; x; x

E cel mai superb! happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un pitbull este foarte bun pentru. paza. Si vreau sa te anunt ca un pitbull nu isi va musca in veci STAPANUL, chiar daca unii ( IDIOTI ) spun ca acesti caini sunt agresivi cu oricine happy

| ROORA a răspuns:

Fox terrier :e inteligent si foarte dragut, de paza si iubitor ...vezi tu eu as fi de aceasta parerewinking