| BlueDeamon69 a întrebat:

Vreau sa-mi iau un papagal perus si vreau sa stiu cateva lucruri despre ei! happy

-Cele mai bune informatii fundaaaaa tongue

1 răspuns:
| Andreeac33 a răspuns:

Iti spun din proprie experienta pentru ca am 2. Mie mi s-a recomandat sa iau 2 ca sa nu se simta singuri pentru ca le face bine sa aiba companie constant, fiind niste animale foarte sociabile.Dar fac multa galagie si au nevoie de multa grija si atentie... daca iti iei 2, vor face constant pui si ajungi sa te trezesti cu un puisor care trebuie tinut in alta colivie, separat, cand creste. Dimineata, ei se trezesc odata cu lumina soarelui care intra in incapere, si incep sa cante chiar daca sunt acoperiti...Lasa foarte multe pene in jur si trebuie mereu sa maturi.